Kullanımı

Canon 650d Kullanımı

Canon EOS ailesinin en yeni modellerinden bir tanesi olan EOS 650D, 18 Megapiksel çözünürlüğe sahip. Saniyede 5 kare resim çekebilen resim makinesi, hazır çekim modlarının yanında Creative Filter ve Scene Intelligent Auto ismi verilen kalifiye çekim modları ile kullanıcısına takviye oluyor. LiveView, Basic Function, Tam HD video, SDXC ahenkli SD hafıza kart dayanağı, HDMI ve harici mikrofon çıkışları ürünün esas özellikleri arasında bulunuyor.
Tam çözünürlükte saniyede 5 kare resim çekebilen ürün, lüzum seri çekim, lüzum netlik sürati ile ilgili defa iyi özelliklere sahip. EOS 650D’de video için kalifiye tek tuş yer alıyor ve buna tek kere bastığınızda LiveView özelliği aktif oluyor. İkinciye basıldığında ise video kayıt etmeye başlıyor.
Değişken açılı dokunmatik ekran
Fotoğraf makinesinin en ehemmiyetli özelliklerinden bir tanesi de 3 inçlik dokunmatik ve parametre açılı ekran (Clear View LCD II). Canon‘un dokunmatik ekranlı ilk dijital SLR modeli olan EOS 650D, bu özelliğiyle kullanım esnasında basitlik sunuyor. Bu özelliğin ameliyat manasında süratli olunması lüzumlenen hallerde ek tek vakit kazandırdığını belirtmek isterim.
Videoda otomatik netlik
Fotoğraf makinesinin tek başka özelliği ise video modunda otomatik netlik yapabiliyor olması. Şu zamana kadar külfet olan bu mevzu EOS 650D’de çözülmüş, Video modunda da resim makinesi otomatik netlik yapılabiliyor. Ama bu netlik esnasında objektif motorunun sesi de video kaydında duyuluyor. Diğer yandan ürünün resim ve video niteliği de ortalamanın üzerinde.
HDR fotoğraf
Yukarıdaki satırlarda da söz ettiğimiz gibi resim makinesinde çoğu hazır çekim modu bulunuyor. Şunlar arasında tespit edilen HDR modu, üst yüzde tespit edilen mod tercih tuşuna birleşik edilmiş. Bu modda aksi ışıkta ve ışığın balanssız dağıldığı ortamlarda iyi neticeler alınabiliyor. Benzer şeklinde başka çekim modları da kullanıcıya epey yardımcı oluyor.

Full HD video ve mikrofon
Fotoğraf makinesi Tam HD video kayıt edebiliyor. Ayrı olarak tümleşik mikrofona ek olarak harici mikrofon irtibatı da mevcut. Böylece röportaj veyahut mikrofona gerekli çekimlerde de bu ürünü kullanabiliyorsunuz.
Ciddi kullananlara hitap ediyor
Canon’un EOS 650D modeli fotoğrafçılıkla ciddi olarak uğraşmak isteyen resim tutkunlarına hitap ediyor. Tam HD video kayıt, parametre açılı dokunmatik LCD ekran, yüksek seri çekim sürati ve başka özellikleriyle parasının hakkını veren tek resim makinesi.
Canon EOS 650D Yöntem Özellikler
Çözünürlük: 18 MegapikselSensör: 22.3 x 14.9 mm APS-C CMOSNetlik: 9 noktalı netlik sistemiISO: 100-12.800 hassasiyeti, ISO 25.600’e genişletilebilirSeri Çekim: Saniyede 5 kareVideo: Tam HD (1080p) saniyede 30 kareEkran: 3 inç, 1 milyon piksel parametre açılı dokunmatik ekranİşlemci: Digic 5Fotoğraf formatları: JPEG ve RAWEk özellikler: HDMI çıkışı, Mikrofon girişi, LiveView, HDR çekim modu, EyeFi desteğiObjektif uyumu: EF ve EF-S serisi ile full uyumluPil ömrü: CIPA standartlarına göre 440 kareAğrılık:575 gram (pil ile yanlızca gövde)KDV dahil 3299 TL (18-55 mm objektifle birlikte)
Artı: Dokunmatik ekran, resim ve video niteliği, hazır çekim modları, yüksek ameliyat hızı
Eksi: Video modunda kayıt esnasında otomatik netlik yapıldığında objektif motorunun sesi duyuluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı